Rozwód, wina małżonka/małżonków w rozkładzie pożycia małżeńskiego.

27.09.2018 13:02  |  Leszek Wroczyński

Przy orzeczeniu rozwodu ważną rolę spełnia przesłanka winy. Pojęcie winy na gruncie sprawy rozwodowej polega na tym, że winnym jest ten małżonek, który narusza obowiązki wynikające z małżeństwa, nie chodzi tu tylko o obowiązki wobec drugiego małżonka, ale także względem dzieci i innych osób bliskich drugiemu małżonkowi.

rozwód z winy adwokat żary rozwód adwokat żary kancelaria adwokacka żary adwokat Robert Klocek radca prawny żary adwokat Jarosław Wróblewski adwokat Leszek Wroczyński adwokat rozwód adwokat żagań rozwód adwokat żary rozwody adwokat żagań rozwody CZYTAJ DALEJPozbawienie władzy rodzicielskiej.

28.11.2017 14:33  |  Leszek Wroczyński

Pozbawienie władzy rodzicielskiej jest uregulowane w art. 111 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego , który stanowi, że "Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swoje obowiązki względem dziecka sąd opiekuńczy pozbawi władzy rodzicielskiej."

pozbawienie władzy rodzicielskiej sąd opiekuńczy dobro dziecka CZYTAJ DALEJ

Rodzina w Konstytucji - część II

28.11.2017 14:27  |  Leszek Wroczyński

Rodzice mają obowiązek poszanowania praw dziecka i jego przekonań i ich uwzględniania na każdym etapie jego rozwoju i dorastania, aż do czasu osiągnięcia pełnoletniości.

CZYTAJ DALEJ